CZY BRAK PEWNOŚCI SIEBIE ODBIERA CI
KOLEJNY DZIEŃ Z ŻYCIA?

Codziennie dostaje maila z pytaniem, czy mogę pomóc w problemach z odżywianiem, bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się czy po prostu brak efektów w odchudzaniu. Często też jest tam informacja o tym iż dajecie sobie ostatnią szansę, bo próbowałyście już wszystkiego, ale nic nie działa. Kasa wydana efektów brak. Bardzo często, gdy decydujecie się na współpracę i podjęcie tej ostatniej szansy okazuje się, że problem tkwi głębiej. I tym problemem jest niska samoocena i brak pewności siebie a osiągnięcie wymarzonej wagi ma być tym momentem który zmieni całe życie. Problemy magicznie przestaną istnieć, i będzie już wszystko dobrze. Tak się nie dzieje. Samoocena pozostaje bez zmian jeśli nie pracujesz nad tym problemem. A schudnięcie czy osiągnięcie wymarzonej wagi, gdy ciągle siebie krytykujesz i masz kiepską samoocenę jest trudniejsze. Dlatego dla innych to wszystko mogło zadziałać, a dla ciebie nie. Masz pod górkę. Dlatego najpierw trzeba tą górkę rozsypać i podnieść twoje szanse. 

Czy to może być także twój problem?

Najczęstsze dowody na niską samoocenę:

  • Ciągle za coś przepraszasz?
  • Bierzesz wszystko do siebie?
  • Zaprzeczasz komplementom?
  • Wciąż widzisz problemy?
  • Spełniasz oczekiwania innych?
  • Tkwisz w toksycznych relacjach?
  • Chcesz by wszyscy cię lubili?
  • Ciągle na coś czekasz?

Masz więcej niż 3 na tak? To warto czytać dalej. Nie powiem powinnaś – bo uczucie, że coś powinnaś to spełnianie oczekiwań innych. A z tym właśnie czas skończyć. Wysoka pewność siebie to ufanie sobie i poleganie na swoich decyzjach. Działanie mimo strachu, który towarzyszy nam wszystkim. To pozwalanie sobie na popełnianie błędów, ale także wyciąganie wniosków i kontynuowanie pracy. Dlatego jeśli dajesz sobie ostatnią szansę to warto nie zaczynać znów od kolejnej diety tylko popracować nad samopoczuciem.

Życie nie poczeka, aż będziesz gotowa. Dlatego teraz jest najlepszy czas coś z tym zrobić.

Chcemy, aby nasze życie było piękne.
Chcemy osiągać sukcesy osobiste i zawodowe.
Chcemy być zabezpieczone finansowo.
Chcemy być zdrowe.

Ale w rzeczywistości często jest zupełnie inaczej. Borykamy się ze stresem, niepokojem, brakiem pewności siebie i strachem w działaniu.

Boimy się porażki, upokorzenia. Boimy się oceny.

Ten strach wynika z braku pewności siebie i niskiej samooceny. Powoduje, że działamy na pół gwizdka. I takie też efekty osiągamy.

Niska samoocena i brak pewności siebie jest okropnym uczuciem, które zazwyczaj staramy się rekompensować sobie w różny sposób.  Moje klientki najczęściej jedzeniem.

Prawdziwa pewność siebie polega tak naprawdę na tym, że lubisz siebie i dobrze czujesz się z tym, kim jesteś, nie musisz próbować być kimś innym i nie musisz robić wrażenia na innych, ani zasłużyć, aby cię polubili. Możesz być po prostu sobą.

 

Postępowanie zgodnie z procesami opisanymi w moim kursie pozwoli ci polubić siebie, podnieść samoocenę i przestać działać wbrew sobie z obawy, co pomyślą inni.

Te techniki pozwoliły mi stać się osobą, którą zawsze chciałam być. Jestem praktykiem, dlatego opieram się na sposobach, które mają szansę na zastosowanie w prawdziwym życiu. 

 

Jedną z takich technik są zasady według których działa nasz umysł. A to on zarządza działaniem. 

Zasada pierwsza – uczucia ZAWSZE pokonają logikę, ponieważ są o wiele silniejsze, więc rozsądne jest,  zmienić uczucia, a nie logikę. A my najczęściej chcemy podążać za logiką. 

Musimy zmienić uczucia, które sprawiają, że się powstrzymujesz i obawiasz podejmowania ryzyka lub działania. Właśnie tego się nauczysz w tym kursie.

Zmieniając uczucia związane z wyrażaniem siebie, byciem w centrum uwagi lub rozmawianiem z nieznajomymi, te działania przestaną cię stresować i przekonasz się, że możesz się nimi cieszyć. Możesz być równie spokojna, jak małe dziecko, bo one robią to naturalnie. To wrodzone. I ty też tą wrodzoną pewność siebie miałaś w sobie.  Radość bycia znów we własnej skórze daje ogromną siłę.

 

Niestety w wieku nastu lat nabywamy lęku przed oceną, i z góry zakładamy, że to będzie ta zła ocena.

Możesz nauczyć się, że nikt nie może cię osądzać oprócz ciebie samej. A gdy dodasz do tego nawyk, by oceniać siebie naprawdę dobrze, odniesiesz sukces:  odzyskasz i utrzymasz pewność siebie.

Bo najczęściej tą osobą oceniającą najgorzej jesteś ty sama. I takiej kiepskiej oceny obawiasz się od innych.

 

Stworzyłam prosty i skuteczny kurs, aby pokazać ci, że możesz być pewna siebie, naprawdę lubić siebie i dzięki temu odnosić osobiste sukcesy.

 

Przekonasz się, że moje metody są zupełnie inne od tego co znasz.

Przekonasz się również, że działają.

Tym co prowadzi do niskiej samooceny jest system głęboko zakorzenionych przekonania na swój temat. To jaka powinnaś być. Co wolno, a czego nie wypada. To one powstrzymują cię od bycia osobą, którą chcesz być.

Te przekonania muszą zostać odkryte i wymazane na dobre.

Wszyscy jesteśmy zaprogramowani do działania i reagowania w określony sposób.

Ludzkie zachowanie nie jest przypadkowe, jest całkiem przewidywalne i zależy od tego czego doświadczyłaś w przeszłości.

Ale przeszłość nie musi cię dłużej określać i powstrzymywać przed tym czego chcesz.

Po prostu przeprogramujesz swoje podejście do siebie, tak aby wrócić do tej pewności siebie, z którą się urodziłaś, a nie tych przekonań, których nabyłaś dzięki kiepskim wzorom do naśladowania, niewłaściwym przekonaniom i dobrym radom.

Według badacza Bruce’a Lipton’a ok 95% naszego życia spędzamy na autopilocie!

Czyli większość czasu pozwalamy naszym „starym programom” kierować naszym życiem. Dlatego ciągle spotyka nas dokładnie to samo.

Nie wiem jak Ty, ale ja przekonałam się wielokrotnie, że programy, które dostałam w młodości, nie prowadzą mnie do moich marzeń!

Dlatego podjęłam się zmian. I Ty możesz podążyć ze mną tym torem. Obrać kurs na odzyskanie pewności siebie i przejąć kontrolę nad swoim życiem.

.